Witaj na naszej stronie

PONIEDZIAŁEK - AKTYWNY PONIEDZIAŁEK

KL.I-III - marszobieg wokół  boiska szkolnego (2 okrążenia) w godz. 9.00-10.00
KL.IV-VI- marszobieg wokół boiska szkolnego (4 okrążenia) w godz. 10.00-11.30
Kl. I-III gimnazjum - marszobieg wokół boiska szkolnego (5 okrążeń)w godz.12.00-13.30
Wykonanie rymowanki lub piosenki na temat zdrowia

Wszystkie klasy uzgadniają godzinę marszobiegu z nauczycielem prowadzącym zajęcia. Rymowanki lub piosenki oddają  na kartce p. Tomaszewskiej lub p.Błaszczyk  do godziny 12.30  zaś liderzy klas prezentują je w piątek na podsumowaniu Tygodnia Zdrowia.

WTOREK  -  WIEM CO JEM

KL.IV- VI oraz I-III gimnazjum -Konkurs na przygotowanie  przepisu na zdrowy smaczny i niskokaloryczny posiłek. Każda klasa przygotowuje przepis i eksponuje go w formie plakatu na drzwiach klasy (opis, rysunek,  podliczenie kalorii)
Witaminkowy dzień w przedszkolu – zabawy i konkursy z dziewczynkami – witaminkami poprowadzą S. Pierzchała, W. Lenarczyk, A. Bartłomiejczy i M. Krawętek

ŚRODA - MUZYCZNA ŚRODA

KL.IV –VI ćwiczą aerobik przy muzyce na sali gimnastycznej – zajęcia aerobiku prowadzi instruktorka z Piotrkowa Trybunalskiego.
Kl. I-III gimnazjum ćwiczą aerobik przy muzyce – zajęcia prowadzi instruktorka.

CZWARTEK – TRZYMAJ FORMĘ

Prezentacja stolików ze zdrową żywnością w każdej klasie (przygotowanie do godziny 10.00)
Konkurs wiedzy z zakresu promocji zdrowia w klasach IV-VI i I-III gimnazjum

PIĄTEK – SZLACHETNE ZDROWIE

Przedstawienie na temat zdrowia pt. „Szlachetne zdrowie”
Podsumowanie konkursu na plakat, stolika zdrowej żywności, konkursu wiedzy oraz rymowanki lub piosenki o zdrowiu.

(Fotki znajdziecie w galerii)

Działalność Szkolnego Koła PCK i Klubu Wolontariusza w roku szkolnym 2013/2014, który przeprowadził bardzo wiele akcji i działań wspierających najbardziej potrzebujących, w tym:

1. Udział w WOŚP w Piotrkowie Trybunalskim.
  2. Udział w akcji Gorączka Złota ( I miejsce w powiecie).
  3. Udział w akcji Drugie Życie Elektrośmieci
  4. Zbiórka makulatury, puszek i baterii
  5. Zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska „ Wigilia dla zwierzaka” oraz przyborów szkolnych  i artykułów higienicznych dla dzieci z Domu Małego Dziecka „ Wigilijna gwiazdka”
  6. Organizacja Światowego Dnia Wali z Głodem przeprowadzenie akcji Podziel się kanapką z kolegą/koleżanką.
  7. Współpraca z Domem Pomocy Społecznej w Piotrkowie Trybunalskim w ramach akcji  „Wielkanocny koszyczek”
  8. Przygotowanie przedstawień z okazji „Dnia walki z Aids”, „Dzień bez papierosa”,
  9. Udział w akcji „I Ty możesz zostać świętym Mikołajem”
  10. Udział uczniów w zbiórce plastikowych nakrętek na protezę ręki dla chorego chłopca pt. „ Nakrętka dla Ewy”